27. 5. Valdemar

Zítra: Vilém

Horní menu

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Informace z obce

Informace z obce


Štítky:


Dětský den a kácení máje ve Skokách

Datum konání: 28. 5. 2022

IMG_8818.jpg


Publikováno 23. 5. 2022 13:53

Směrnice a formuláře k přidělování obecních bytů

Na webové stránky Obce Dolní Újezd byly umístěny aktualizované informace k obecním bytům - viz odkaz níže. Naleznete zde Směrnici č. 2/2022 Obce Dolní Újezd - Zásady pro přidělování obecních bytů v majetku Obce Dolní Újezd, dispozice bytů, výši nájemného na následující období a formuláře žádostí.

Odkaz:  https://www.dolni-ujezd.cz/obecni-byty


Publikováno 5. 4. 2022 10:42

Ministerstvo vnitra zřídilo webový rozcestník pro pomoc Ukrajině - www.nasiukrajinci.cz

Web Naši Ukrajinci je rozcestník, který Vám pomůže zorientovat se v tom, kam konkrétně můžete směrovat pomoc. Najdete na něm tři možnosti:

  1. Jsem z Ukrajiny – tato možnost Vás přesměruje na stránky Ministerstva vnitra, kde najdete všechny potřebné informace k tomu, co je třeba udělat po příchodu do ČR, kam je třeba se hlásit, je zde i sekce nejčastějších otázek a odpovědí.
  2. Pomoc malého rozsahu – zde jsou odkazy na neziskové projekty, které propojují dobrovolníky a zprostředkovávají drobnější pomoc.
  3. Pomoc velkého rozsahu – zde jsou kontakty na všechna krajská asistenční centra, která můžete kontaktovat s nabídkou větší pomoci.

Publikováno 2. 3. 2022 11:03

Charita Hranice vyhlásila sbírku na pomoc Ukrajině

plakát - pomoc pro Ukrajinu.jpg


Publikováno 1. 3. 2022 14:34

Obec Dolní Újezd odsuzuje vojenskou agresi na Ukrajině a je připravena pomoci

Ve čtvrtek 24. 2. 2022 byl zahájen ničím neomluvitelný agresivní vojenský útok na území suverénního státu Ukrajiny. Obec Dolní Újezd průběžně monitoruje a koordinuje svou činnost v rámci integrovaného záchranného systému a dle pokynů krizového štábu kraje a krizového štábu ORP Lipník nad Bečvou zejména v oblasti možné pomoci v podobě ubytovacích kapacit pro migrační vlnu spojenou s válečným konfliktem na Ukrajině. Pomoc je koordinována po linii Ministerstvo vnitrakrajORP (obec s rozšířenou působností) - obce.

Více v přiloženém PDF:

Pomoc Ukrajině.pdf

Případné další informace budou zveřejňovány na webových stránkách obce v sekci "Informace z obce".


Publikováno 28. 2. 2022 12:49